Informujemy, że strony BFC wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, Kliknij tutaj.

rozumiem, zamknij to okno
szukasz oferty? zadzwoń! 22 670 01 25 lub 22 741 04 05

Informacje dla odwiedzających Włochy do 05.03.2021

Informacje dla odwiedzających Włochy do 05.03.2021
Wtorek,
2021-02-16

Informacje dla osób odwiedzających Włochy do 5 marca 2021

Podróż/ kwarantanna - osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski do 05.03.2021 r. zobowiązane są do przedstawienia autodeklaracji oraz do przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego, molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; w razie braku testu obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie
Należy zachować dystans 1 metra przy jakichkolwiek kontaktach (np. na stacji benzynowej).
W przypadku podróżowania jednym pojazdem osób niezamieszkujących wspólnie konieczne jest noszenie maseczek zakrywających usta i nos.
W Południowym Tyrolu i Veneto nie ma maksymalnej liczby pasażerów, ale noszenie maski na twarz jest obowiązkowe.

Zasłanianie ust i nosa - obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa we wszystkich przestrzeniach zamkniętych (poza prywatnymi lokalami mieszkalnymi) oraz na świeżym powietrzu. Można używać maseczki każdego rodzaju, także tkaninowe.

Dystans społeczny - należy zachowywać odległość 1 metra od osób nie mieszkających we wspólnym gospodarstwie domowym (w Południowym Tyrolu minimalna odległość wynosi 2 metry).

Hotele - działalność hotelowa jest dozwolona pod warunkiem utrzymania dystansu 1 m w przestrzeniach wspólnych (nie dotyczy członków rodziny i osób współdzielących pokój) i wdrożenia stosownych protokołów bezpieczeństwa.

COVID - 19 - Zasady obowiązujące w ośrodkach narciarskich

Uwaga, do 5 marca wyciągi narciarskie są zamknięte

ograniczona zostanie przepustowość wyciągów i kolei linowych o 50%

wprowadzony zostanie limit liczby narciarzy na stoku

na wyciągach narciarskich, w gondolkach, stacjach kolei linowych i innych zamkniętych budynkach konieczne będzie zasłanianie ust i nosa

zaleca się zakup karnetów narciarskich online

w kolejkach do wyciągów należy zachować odstępy minimum 1 metra

w restauracjach i schroniskach obowiązuje limit osób równy liczbie miejsc siedzących, maseczkę można zdjąć jedynie siedząc przy stoliku, konsumpcja posiłków i napojów możliwa wyłącznie przy stolikach na siedząco (dotyczy także barów apres-ski)

w szkółkach narciarskich we Włoszech zmniejszono liczebność grup. W momentach, gdy nie jest możliwe zachowanie minimalnej odległości 1 metra, zarówno instruktor jak i kursant muszą zasłonić usta i nos. Zaleca się wcześniejszą rezerwację kursów narciarskich online.

powrót do listy aktualności