Przedstawiamy wyjątkową, klubową ofertę wakacji w pełnym słońcu w środku polskiej jesieni. Tuż przed tym jak po raz kolejny hucznie otworzymy sezon w Madonnie di Campiglio, zabieramy Was w jeden z najbardziej rajskich regionów – Karaiby.
Morze Karaibskie to akwen szczególnie ceniony przez żeglarzy, zarówno amatorów, jak i doświadczonych kapitanów. Stosunkowo silne, ale stabilne wiatry wiejące od listopada do maja pozwalają na przyjemną i bezpieczną żeglugę między wyspami. Ciepła, krystaliczna woda zachęca do kąpieli i nurkowania. Zielone, urzekające swoją urodą wyspy oferują niezapomniane widoki, a przybrzeżne restauracje i bary kuszą pyszną, egzotyczną kuchnią i drinkami z palemką, które można sączyć w cieniu prawdziwej palmy.
Nad programem i atrakcjami podobnie jak w czerwcu czuwać będzie sam szef BFC - Maciej Szpot, który razem z załogą wyruszy z Wami w rejs :) !!!
Lazurowe niebo, turkusowa woda, pełne słońce, złote plaże… żaden opis nie odda piękna krajobrazu karaibskich wysp, to po prostu trzeba zobaczyć. Karaiby najlepiej zwiedzać z pokładu jachtu, dlatego nasza oferta to wyjątkowy, klubowy rejs luksusowym katamaranem.
► Dzień 1 - 2 Le Marin - St. Lucia: Soufriere - Sugar Beach Resort
Wypłynięcie w południe i dopłynięcie na wieczór. Zwiedzanie od rana drugiego dnia. Zakupy na targu (w tym świeże ryby). Wycieczka do wulkanu i ogrodu botanicznego Diamond Falls Botanical Gardens. Dla chętnych alternatywnie wejście na Petit Piton (wyjście wcześnie rano). Lunch w Soufriere i popołudniowe przemieszczenie się na boję przy Sugar Beach Resort - Spacer plażą. Zachód słońca na kotwicowisku i kolacja w restauracji hotelowej. Postój na boi.
► Dzień 3 Sugar Beach Resort (St. Lucia) - Chateaubelair (St. Vincent) - Port Elizabeth (Bequa)
Wschód słońca na morzu. Lunch i kąpiel przy Chateaubelair (St. Vincent). Port Elizabeth (Bequa): Spacer do punktu widokowego Old Fort, plażowanie, lunch w nabrzeżnej restauracji zakup pamiątek.
► Dzień 4 Port Elizabeth (Bequa) - Salt Whistle Bay (Maryeau)
Wieczorne wejście do "pocztówkowego' Salt Whistle Bay na wyspie Maryeau. Plażowanie, foto-spot "wyślizgana palma". Ewentualna możliwość oglądania windsurferów na nawietrznej plaży. Wieczorny spacer do kościoła katolickiego (Church of the Immaculate Conception) w widokiem na Tobago Cays, drink w rastafańskim Bob Robert Bar i kolacja z owoców morza w lokalnym barze na nabrzeżu. Postój na boi lub kotwicy.
► Dzień 5 Salt Whistle Bay (Maryeau) - Tobago Cays
Plażowanie, plażowanie, plażowanie, snorkelowanie z żółwiami, podglądanie jaszczurek, wyprawa na rafę, kolacja - "lobstery" u Kojaka. Postój na boi.
► Dzień 6 Tobago Cays - Palm Island - Clifton Harbour (Union)
Kąpiel, postój (możliwy lunch) przy Palm Island Resort. Union: zakupy spożywcze, pamiątki, spacer, oglądanie kitesurferów "w akcji". Postój w marinie.
► Dzień 7 Clifton Harbour (Union) - Britannia Bay (Mustique) Le Marin - St. Lucia: Soufriere - Sugar Beach Resort
Poranna kawa i lody w Embassy Bar, samochodowa wycieczka po wyspie ze zwiedzaniem posiadłości. Dla chętnych kąpiel w rozfalowanej Macaroni Beach. Lunch w kultowym Basil's Bar, więcej: oraz dłuższy spacer z plażowaniem obok kotwicowiska. Postój na boi. Kolacja i możliwa muzyka na żywo w Basil's Bar.
► Dzień 8 Britannia Bay (Mustique) - Wallilabou (St. Vincent)
Wieczorne wejście do Wallilabou. Oglądanie pamiątek po planie filmowym "Piraci z Karaibów" Romana Polańskiego, wizyta w "kultowym" barze "U Antka". Postój na kotwicy.
► Dzień 9 Wallilabou (St. Vincent) - Rodney Bay (St. Lucia)
Postój na kotwicy lub w marinie. Po południu: spacer po wsi Gros Islet i Parku przy Pigeon Island. Dla chętnych skutery wodne.
► Dzień 10 Rodney Bay (St. Lucia) - Le Marin (Martynika)
Wczesne wyjście i zwrot jachtu o godz. 09:00 w Le Marin
Cena zawiera:
☸ miejsce w dwuosobowej kajucie z łazienką
☸ opiekę profesjonalnego skippera
☸ ubezpieczenie KL i NNW
☸ realizację rejsu i programu
☸ pościel i ręczniki
☸ składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
☸ dojazdu
☸ wyżywienia
☸ opłat portowych i administracyjnych
☸ paliwa
☸ sprzątania końcowego
☸ ubezpieczenia kaucji za jacht
* Koszty wyżywienia, paliwa, lokalnych opłat administracyjnych i opłat portowych załoga pokrywa ze wspólnej kasy jachtu ok. 150 EUR/os. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Składkę jachtową załoga pokrywa w dniu zaokrętowania (skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu).
Rejsy mają charakter rekreacyjny, nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie.