Informujemy, że strony BFC wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, Kliknij tutaj.

rozumiem, zamknij to okno
BFC

Rodzinne rejsy - Chorwacja lub Grecja

tygodniowe rejsy na katamaranach dla całej rodziny

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Rejsy Chorwacja lub Grecja pod żaglami z BFC

Tygodniowe rejsy na luksusowych katamaranach, pod opieką profesjonalnych skipperów, z bogatym programem animacyjnym to nasza propozycja na aktywny letni urlop w stylu BFC, czyli rodzinnie, ciekawie i ze sportowym zacięciem.

Wszystkich miłośników żeglarstwa i tych, którzy pierwszy rejs jachtem mają jeszcze przed sobą zapraszamy na pokład. Wybierz termin i destynację (Grecja lub Chorwacja) z naszej oferty  a my przygotujemy go dla Ciebie.


 

jachty klasy premium

Katamarany klasy premium

Skipper

Skipper BFC

Map

Najciekawsze miejsca

mapa

Kilka wariantów trasy rejsu

O ofercie

Dostępne rejsy

  • rejsy Chorwacja
  • rejsy Grecja

Terminy

  • lipiec 2021
  • sierpień 2021

Dla kogo

  • dla rodzin
  • dla znajomych
  • dla par

Program

  • żeglowanie
  • sporty wodne
  • zwiedzanie

Informacje o rejsach jachtem

Katamarany Lagoon 42

Rodzinne rejsy jachtem realizowane są wyłącznie sprawdzonymi, nowymi, wygodnymi katamaranami. Lagoon 42 to wyjątkowy katamaran o pięknej sylwetce i przyciagającej linii kadłuba, która przy rodzinnym komforcie zachowała wspaniałe właściwości nautyczne. Wysoki standard hotelowy i stosunkowo dobre właściwości nautyczne, pozwalają na bezpieczną i komfortową żeglugę, nawet z dziećmi na pokładzie.

Kokpit (dolny pokład dla gości) na Lagoon 42 porównywalny jest z większymi katamaranami. Szerokie platformy rufowe dopełniają komfortu korzystania podczas kąpieli z jachtu.

Panoramiczne okna idelanie doświetlają wewnętrzny salon. Do dyspozycji gości są również cztery wygodne kabiny z łazienkami. Przez ich duże okna można do woli podziwiać zewnętrzne widoki podczas żeglugi i postoju.

Jachty wyposażone są w zbiorniki na słodką wodę, w pełni wyposażony kambuz (kuchnia), instalację elektryczną 12 V (220 V w trakcie postoju przy kei). Dla skippera przeznaczona jest kabina w jednym z pływaków na dziobie, tzw skipperka.

Poznaj szczegóły rejsów jachtem

Rodzinne rejsy morskie z BFC, czyli wodna przygoda na pokładzie jachtu.

Zabierzemy Was na pokład wybranego modelu, zaproponujemy kompleksowy plan rejsu, zapewnimy opiekę wykwalifikowanych skipperów.

Rejsy rodzinne mają charakter rekreacyjny, nie jest wymagane żadne doświadczenie żeglarskie.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi jak również par i znajomych. Proponujemy rezerwacje nie tylko całych jachtów, ale i pojedynczych kajut. Załoga będzie dobierana na podstawie dokonywanych zgłoszeń, tak aby jak najlepiej dopasować Państwa preferencje dotyczące zakwaterowania (na zasadzie rodziny z rodzinami).

Za dodatkową opłatą, na pokładzie każdego rodzinnego katamaranu oferujemy program animacyjny dla dzieci realizowany przez animatora będącego częścią załogi. W trakcie rejsu nasi animatorzy wprowadzą dzieci w fantastyczny żeglarski świat, zwrócą dziecięcą uwagę na piękno okolicznej przyrody i lokalną kulturę regionu. Doświadczony animator przekaże tę wiedzę w nurcie pedagogiki pragmatycznej i przygodowej – dzieci będą miały okazję doświadczyć świat w naturalnym środowisku, rozwinąć swoją ciekawość poznawczą i umiejętności pracy w grupie. To wszystko za pomocą wspólnej zabawy i wesołym spędzaniu czasu. Zapewniamy opiekunów, którzy mają wiedzę, doświadczenie, talent i umiejętności, ale przede wszystkim kochają pracę z dziećmi.

Oferta dodatkowego opiekuna jest nastawiona na Państwa indywidualne potrzeby. Praca animatora jest dostosowana do wieku, liczby dzieci oraz ich planu wyjazdu. Opiekun zadba o atrakcyjny program dzienny jak i zajmie się dziećmi wieczorem, w porze snu.

Nasi skipperzy bardzo chętnie podzielą się swoją wiedzą ze wszystkimi zainteresowanymi – młodszymi i starszymi – pozwolą na samodzielne sterowanie jachtem, wytłumaczą tajniki nawigacji morskiej czy pokażą jak używać węzłów żeglarskich.

Cena zawiera:

zakwaterowanie w dwoosobowej kabinie z łazienką

opiekę profesjonalnego skippera

ubezpieczenie KL i NNW

program rejsu
 
 

Cena nie zawiera:

dojazdu

wyżywienia

„burtowego”, czyli opłat portowych i paliwa do jachtu

transit logu, czyli opłaty za przygotowanie jachtu do czarteru (sprzątanie, pościel, ręczniki)

ubezpieczenia kaucji za jacht

animatora (dostępny za dodatkową opłatą)

 
* Skipper zwolniony jest ze składki burtowej. Zwyczajowo załoga żywi skippera, w przypadku wyjścia do restauracji posiłek skippera powinien zostać uregulowany z kasy jachtowej.

Rejs rozpoczyna się w sobotę o 18:00, kończy w następną sobotę o 8:00. Do mariny macierzystej wracamy już w piątek wieczorem.

Trasa rejsu uzależniona jest od portu początkowego/końcowego oraz warunków atmosferycznych.

Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmuje skipper.

Rejsy po Morzu Śródziemnym

Popłyń w rejs z BFC

Rejsy Chorwacja

Jeden z najlepiej rozwiniętych pod względem infrastruktury akwenów żeglarskich w Europie. Poza świetnie przygotowanymi marinami oferującymi pełny węzeł sanitarny, pomoc w drobnych pracach bosmańskich itd. znajdziemy tu również dedykowane żeglarzom kotwicowiska i zatoki z bojkami.

Ciepłe morze, bez większego zafalowania, umiarkowane wiatry i duża liczba słonecznych dni sprawiają, że rejsy po Chorwacji to gratka zarówno dla początkujących żeglarzy, jak i doświadczonych wilków morskich.

Chorwacja zachęca do odwiedzin również urokliwym miasteczkami, w których tętniące życiem konoby, czyli restauracje oferują pyszną chorwacką kuchnię, opartą na świeżych owocach morza, pysznych mięsach i warzywach. Miłośnicy zwiedzania mogą zgubić się wśród wąskich, klimatycznych uliczek, a na turystów lubiących bardziej ekstremalne sposoby spędzania czasu w porcie czekają bazy nurkowe, wypożyczalnie skuterów, motorówki z paralotniami i wiele więcej.

Rejsy Grecja

To prawdziwa mekka europejskich żeglarzy. Turkusowe wody mórz Egejskiego i Jońskiego, tysiące wysp i wysepek, błękitne niebo i złote słonce to gwarancja udanego urlopu. Od lądu Grecja urzeka zaś swoją antyczną historią, widoczną tutaj na każdym kroku, nadbrzeżnymi tawernami z pyszną, unikalną kuchnią i gościnnością Greków.

Infrastruktura żeglarska w Grecji nie jest tak dobrze rozwinięta, jak np. w Chorwacji; na części wysp w ogóle nie ma możliwości zacumowania w marinie, czy nawet przy miejskiej kei, noc spędza się na kotwicy. Jest to jednak ciekawe rozwiązanie, stanowiące atrakcję samą w sobie.

W zależności od wybranego rejsu, w Grecji można pływać rekreacyjnie, stając w urokliwych zatoczkach na kąpiele i opalanie lub spróbować bardziej żeglarskich warunków i wybrać się na kilkunastogodzinny przelot między wyspami, doświadczając fali i silnych wiatrów.

Nie bez kozery Grecję określa się mianem wielkiego muzeum pod gołym niebem. Niemalże na każdej wyspie, w każdym porcie czy miasteczku miłośnicy historii i antyku znajdą coś wartego ich uwagi. Na amatorów bardziej przyziemnych lokalnych atrakcji czekają kameralne tawerny z wyśmienitą grecką kuchnią i regionalnym winem.

Terminy i ceny

Przygotowaliśmy kilka terminów rejsów do wyboru, w znanej Wam z naszych zimowych wyjazdów formule Razem lecz Osobno®, czyli z programem animacji dla dzieciaków i atrakcjami dla dorosłych.

17-24.07.2021

21-28.08.2021

W  powyższych terminach zapraszamy rodziny, pary, grupy znajomych – na każdym katamaranie dostępne są cztery dwuosobowe kajuty.

Jest Was więcej lub nie chcecie mieszkać na jachcie z innymi uczestnikami rejsu? Oferujemy również możliwość wynajęcia czarteru całego jachtu ze skipperem także w terminie: 28.08-04.09.2021

W każdym z powyższych terminów zapraszamy rodziny, pary, grupy znajomych – na każdym katamaranie dostępne są cztery dwuosobowe kajuty. Jest Was więcej lub nie chcecie mieszkać na jachcie z innymi uczestnikami rejsu? Oferujemy również możliwość czarteru całego jachtu ze skipperem.

Napisz do nas kiedy i dokąd chcesz płynąć, a my przygotujemy uszytą na miarę ofertę rejsu morskiego.

Ceny uzależnione są od wybranych terminów i kierunku. Przykładowe koszty rejsu w Grecji w terminie 17-24.07.2021:

921 EUR za osobę w kajucie dwuosobowej

✔ 7368 EUR - koszt całego katamaranu dla max. 8os

dodatkowy koszt ubezpieczenia/kaucji za jacht oraz transit-log tj. opłata za przygotowanie jachtu do czarteru (sprzątnie, pościel, ręczniki) to ok. 73 EUR/os

wysokość opłat portowych uzależniona jest od kosztu postojów (mariny są płatne, kotwicowiska najczęściej darmowe)

orientacyjne koszty paliwa to ok. 200 €/jacht, kwota zależy od liczby godzin żeglugi na silniku

W celu otrzymania pełnej kalkulacji dla wybranego przez Państwa terminu zapraszamy do kontaktu.

Zainteresowała Cię nasza propozycja?

Zadzwoń do nas

tel. 22 670 01 25 lub

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Jak działamy/ Poznaj naszą ofertę