Ponte di Legno – Tonale

Region Narciarski

Region narciarski, znany również jako Adamello położony na pograniczu Trydentu i Lombardii gwarantuje świetne warunki przez cały sezon.
Od położonego na wysokości 1121 m n.p.m. miasteczka Ponte di Legno do górującego nad całym regionem masywu Preseny (3000 m n.p.m.) – każdy narciarz znajdzie trasy odpowiednie dla swoich umiejętności.
Atrakacyjność regionu podnosi również duże zróżnicowanie między stokami Passo Tonale i Preseny oraz Ponte di Legno i Temu. Niżej położone Ponte to wspaniałe nartostrady, przecinające sosnowe i świerkowe lasy, natomiast Tonale i Presena to szerokie, otwarte stoki, z zapierającymi dech, panoramicznymi widokami na Dolomity. Wszystkie trasy, a jest ich ponad 40, są łatwo dostępne dzięki sieci 28 nowoczesnych wyciągów, w tym wybudowanej niedawno gondoli, którą wjedziemy na szczyt Preseny.

 

Ośrodek narciarski: Adamello Ski

Tereny narciarskie: Passo Tonale; Presena; Ponte di Legno; Temu. Od 1121 do 3000 m n.p.m.

Trasy zjazdowe: 100 km ogółem: 21 km czarnych (6 tras), 59 km czerwonych (25 tras), 20 km niebieskich (10 tras)

Trasy biegowe: Passo Tonale – Ponte di Legno, 30 km ogółem

 

Wyciągi:

  • 4 gondole
  • 19 wyciągów krzesełkowych
  • 3 wyciągi orczykowe
  • 2 ruchome chodniki

Dla kogo: dla wszystkich

 

Ponte di Legno – Passo Tonale, czyli Adamello Ski to ośrodek położony wokół jednego z 5 włoskich lodowców – Preseny, liczącej ponad 3000 m n.p.m.

Połączone nowoczesną gondolą stoki Ponte id Legno i Passo Tonale oferują trasy na każdym poziomie trudności.

Ponte di Legno to głównie czerwone trasy, prowadzące wśród drzew, dość wymagające i polecane raczej bardziej zaawansowanym narciarzom. Ta część kompleksu jest mniej popularna, więc stoki są praktycznie puste, przez co bezpieczne i idealne do jazdy praktycznie przez cały dzień.

Położone wyżej, pod samym masywem lodowca Passo Tonale to szerokie niebieskie trasy, idealne do nauki. Początkujący narciarze szkolą się na łagodnych wyprofilowanych przez cofający się lodowiec stokach, a ci bardziej zaawansowani z samego jego szczytu mogą rozpocząć ponad 10 km zjazd w dolinę.


Skontaktuj się!

Napisz lub zadzwoń, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Bezpieczeństwo

Jakość

Zaufanie

Program