Informujemy, że strony BFC wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, Kliknij tutaj.

rozumiem, zamknij to okno
szukasz oferty? zadzwoń! 22 670 01 25 lub 22 741 04 05
BFC Ski School
Strona głównaWłochy NartyBFC Ski School

BFC Ski School


Nauka jazdy na nartach i snowboardzie z BFC Ski School

W ramach naszego biura prowadzimy BFC SKI SCHOOL - profesjonalną szkołę narciarską, posiadającą licencję SITN-PZN.

Wiele lat pracy w Alpach, bazowanie na własnej kadrze polskich instruktorów i animatorów o najwyższych kwalifikacjach przekłada się na wysoką jakość nauczania narciarstwa alpejskiego.

Prowadzimy kompleksowe szkolenie - dla dzieci stawiających pierwsze kroki na nartach, przez trenujące na tyczkach grupy młodzieżowe, które przygotowujemy do uzyskiwania licencji demonstratora i pomocnika instruktora PZN, aż do dorosłych chcących pracować nad prawidłową techniką jazdy.

Nasze szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów SITN PZN, jak również Euroinstruktorów, którzy posiadają najwyższe kwalifikacje w Unii Europejskiej.

Bezpieczeństwo i dobra zabawa na stoku!

 
niewielkie grupy

6 dni/ ok. 30 godzin nauki tygodniowo pod okiem polskich instruktorów – 5 godzin dziennie plus przerwa na lunch

optymalny program szkoleń dla każdej grupy narciarskiej – od początkującej po zaawansowaną

własna wykwalifikowana kadra instruktorów

nowoczesna metodyka nauczania i video coaching

animacje i zabawy dla dzieci nie tylko w trakcie nauki, ale również po południu i wieczorem

ubezpieczenie UNIQUA TUiR

opieka nad dziećmi podczas luchu

Podział na grupy narciarskie

✔  Maluchy 4-8 lat - nauka jazdy na nartach poprzez zabawę. Zajęcia na bezpiecznym stoku, z użyciem atrakcyjnych dla dzieci kolorowych przyborów. Instruktorom towarzyszą animatorki, które przejmują opieką nad młodszymi dziećmi, którym trudniej spędzić cały dzień na stoku. Średnia liczba osób w grupie 5/6, w zależności od kategorii wyjazdu. Młodsze dzieci przyjmujemy po podpisaniu przez opiekunów oświadczenia, w którym deklarują, że dziecko poradzi sobie w grupie>>>.

Dzieci 8-12 lat lat - zajęcia dla dzieci, którym wiek pozwala już skoncentrować się na wykonaniu danego ćwiczenia i tym samym efektywniej pogłębiać swoje umiejętności. Pod skrzydłami instruktorów dzieci poznają coraz trudniejsze trasy, biorą udział w treningach slalomu i mini wyścigach. Średnia liczba osób w grupie: 6

✔  Nastolatki powyżej 12 roku życia i dorośli - szkolenie sportowe, dostosowane do poziomu umiejętności uczestników. Ćwiczenie jazdy równoległej i innych technik narciarstwa zjazdowego. Od jazdy po niebieskich trasach, przez czerwone do szkolenia na trasach czarnych, w tym na słynnych trasach sportowych FIS. Średnia liczba osób w grupie: 8
  

Szkolenia BFC

Poziomy nauczania

5 godzin zajęć dziennie przez 6 dni w tygodniu!

Na podstawie stopnia zaawansowania nasza wykwalifikowana kadra instruktorska przydziela uczestników do odpowiedniej grupy:

Grupa od zera - sszkolenie rozpoczyna się od zapoznania się ze sprzętem oraz ćwiczeń równowagi. Następnie przechodzimy do pierwszych łuków i nauki zatrzymania się. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby każdy był w stanie wykonać wszystkie ćwiczenia.

Grupa początkująca - dla dzieci, które zaczynają przygodę z narciarstwem. Również dla osób dorosłych, które mają już pewne podstawy, ale na stoku czują się niepewnie. Na tym poziomie skupiamy się na uzyskaniu poprawnej pozycji narciarskiej. Ćwiczenia wykonywane są na płaskich i szerokich stokach tras niebieskich. Kładziemy nacisk na bezpieczeństwo i doskonalenie skrętów z wykorzystaniem łuków płużnych, aby następnie przejść do skrętu rekreacyjnego NW, który umożliwia bezpieczne poruszanie się po wszystkich stokach.

Grupa średniozaawansowana - dla osób dorosłych oraz dzieci, które czują się pewniej na stoku, mają za sobą kilka sezonów, ale chcą szlifować swoje umiejętności i technikę jazdy. Uczestnicy mają opanowaną już jazdę śladem ciętym (skręty na nartach równoległych). Zajęcia mają na celu poprawę układu dośrodkowego podczas skrętu oraz wprowadzenie różnej amplitudy promienia skrętu (skręt długi, skręt race’owy, skręt krótki). Poruszamy się głownie po trasach czerwonych.

Grupa zaawansowana - dla osób dorosłych oraz dzieci chcących doskonalić jazdę w szybkim tempie i eliminować wszelkie techniczne błędy. Kursanci potrafią poruszać się w każdych warunkach i po każdej trasie. Podczas zajęć instruktor (w zależności od grupy) kładzie nacisk na jazdę sportową (slalom, slalom Gigant) lub na doskonalenie techniki na stokach. Wprowadzane są skręty takie jak śmig lub skręty sytuacyjne. Istnieje także możliwość poznania nowych technik narciarskich (skitouring, freeride, biegówki, telemark).
 

Na wszystkich poziomach zaawansowania wprowadzamy dodatkowe elementy szkoleniowe:

Videoanalizę

Treningi sportowe

Zawody z nagrodami

Wycieczki narciarskie

Rodzinna gra terenowa na nartach

Innowacyjne techniki szkoleniowe (wykorzystanie gum rehabilitacyjnych)

Wykorzystanie specjalnych pomocy dydaktycznych dla dzieci

Przebieg szkoleń

Szkolenie dla dzieci

Szkolenie dla dzieci prowadzimy przede wszystkim w formie zabawy. W miarę wzrostu poziomu zaawansowania ćwiczenia nabierają bardziej sportowego charakteru. Wychodzimy z założenia, że dla dzieci zaczynających narciarską przygodę najważniejsze jest „zarażenie się” sportem i sprawdzenie czy zabawa na śniegu jest dla nich atrakcyjna.
Na stoku cały czas obecny jest również animator, który pomaga dzieciom podczas przerw związanych ze zmęczeniem lub koniecznością odwiedzenia łazienki. Dzięki temu reszta grupy nie musi przerywać zajęć tylko dalej może doskonalić swoją jazdę.

W bardziej zaawansowanych grupach kładziemy nacisk na ćwiczenia techniczne wykonywane podczas jazdy. W ten sposób dzieci polepszają swoją technikę jazdy niejako „przy okazji” zjazdów. W tych grupach niezwykle dobrze sprawdza się jazda w grupie. Dzieci uczą się również od siebie nawzajem.

W najbardziej zaawansowanych grupach zmieniamy trochę nastawienie. Tutaj zabawa pojawia się głównie na rozgrzewce lub jako przerywnik. Priorytetem jest duża ilość zjazdów. Z reguły do lunchu jeździmy sportowo (treningi sportowe), aby wykorzystać dobry śnieg, a po lunchu ćwiczymy technikę i poznajemy nowe ewolucje.
 

Szkolenie dla dorosłych

Zajęcia dla dorosłych traktujemy równie poważnie co szkolenia dla dzieci. Uważamy, że uczestnictwo w grupie jest świetnym rozwiązaniem dla rodziców.

Po pierwsze zajęcia rozpoczynają się zawsze 15 min po zajęciach dziecięcych (tak aby móc oddać dzieci do grup, a kończy się zawsze 15 min wcześniej, aby można było spokojnie dziecko odebrać z zajęć.

Po drugie szkolenie w grupach dorosłych jest dużym motywatorem do jazdy przez cały turnus.

Obecność oczywiście nie jest obowiązkowa.

Instruktor często bardzo dobrze zna region i może pokazać grupie dużo więcej, a przede wszystkim zna trasy i potrafi dobrać je do umiejętności Kursantów, co poprawia znacząco bezpieczeństwo na stoku.

Odpowiedni ubiór małego narciarza

Poznaj wyjazdy z BFC

Nasza oferta to gwarancja najwyższej jakości!!!

Wiosenny Wyjazd Rodzinny

Wiosenny Wyjazd Rodzinny

Oferta dla rodzin - perfekcyjnie dopracowany program szkoleń i atrakcji dla wszystkich, czyli zorganizowany wyjazd narciarski na najwyższym poziomie.Dodatkowo pierwsze dziecko do 12 roku życia, grupowe szkolenie narciarskie otrzymuje GRATIS

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Narciarstwo w Słońcu

Narciarstwo w Słońcu

Wyjazd w Dolomity na zakończenie sezonu dla dorosłych ze szkoleniem narciarskim GRATIS. Program popołudniowy nastawiony jest na dobrą zabawę, smaczną kuchnię i relaks w hotelowym Wellness.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Narciarska Akademia Malucha

Narciarska Akademia Malucha

Wyjazdy na narty z dziećmi - idealne rozwiązanie dla całej rodziny! Pierwsze dziecko do 8 lat przy dwóch pełnopłatnych osobach dorosłych GRATIS! W cenę pobytu dziecka wliczamy także wyżywienie, szkolenie narciarskie oraz bogaty program animacyjny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Wstąp do Klubu BFC

Wstąp do Klubu BFC

BFC CLUB jest klubem stworzonym dla rodzin lubiących ciekawy i aktywny wypoczynek. Wstępując do klubu otrzymujesz Katę Klubową, unikalne ubezpieczenie oraz specjalne dodatkowe zniżki.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Klub Zająca BoniFaCego

Klub Zająca BoniFaCego

Zapraszamy dzieci do całorocznej zabawy z Zającem BoniFaCym i jego Przyjaciółmi. Zabawa trwa cały rok, a na koniec… na każdego uczestnika czeka Wielka Gala Dziecięca z zabawą z nagrodami.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
BFC Incentive

BFC Incentive

To integracja, motywacja, a także niezapomniane przeżycia. Zajmujemy się kompleksową organizacją imprez oraz wyjazdów Incentive, od strategii i konceptu kreatywnego, przez logistykę i egzekucję, do follow up po ewaluację projektu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
SKI Incentive

SKI Incentive

Jesteśmy licencjonowaną szkołą Polskiego Związku Narciarskiego i największym organizatorem zorganizowanych wyjazdów narciarskich dla firm. Projektujemy zagraniczne wyjazdy zimowe aby nagradzać, integrować i motywować.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
BFC Special Events

BFC Special Events

Poprzez eventy pomagamy naszym Klientom realizować ich cele w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Budujemy wizerunek firm, marek i pracodawców. Integrujemy i motywujemy uczestników spotkań wzbudzając pozytywne emocje, które procentują.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
BoniFaCio Spa & Sport Resort

BoniFaCio Spa & Sport Resort

Przepiękny, nowoczesny hotel położony w malowniczej dolinie Wkry, ok. 70 km od Warszawy. Miejsce magiczne, gdzie można się zrelaksować, pracować nad tężyzną fizyczną lub delektować otaczającym krajobrazem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ