Informujemy, że strony BFC wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, Kliknij tutaj.

rozumiem, zamknij to okno
szukasz oferty? zadzwoń! 22 670 01 25 lub 22 741 04 05
Najczęściej zadawane pytania
Strona głównaNajczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

1. Bezpieczna rezerwacja z BFC


Bezpieczeństwo uczestników naszych wyjazdów to absolutny priorytet. W tym roku wprowadzamy procedury, które sprawiają, że nie tylko pobyt, ale i rezerwacja miejsca również jest bezpieczna i nieobarczona ryzykiem. Dokonując rezerwacji oferty ZIMA 2021/22 gwarantujemy:

GRATIS ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i przerwania podróży – zwrot do 100% wartości rezerwacji, Ubezpieczenie to chroni Ubezpieczonych, także w przypadku rezygnacji lub przerwania podróży na skutek nagłego zachorowania spowodowanego zarażeniem wirusem COVID-19 przed lub w trakcie wyjazdu;

Ubezpieczenie kosztów leczenia: polisy turystyczne UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawierające ryzyko kosztów leczenia (KL) niezmiennie chronią również na wypadek zarażenia się wirusem COVID-19 podczas pobytu za granicą w regionie, w którym ogłoszono epidemię, jak również tam, gdzie do tej pory nie zidentyfikowano wystąpienia wirusa. Nie ma przy tym znaczenia, kiedy doszło do zakażenia – pokrywane są koszty leczenia nagłego zachorowania w podróży;

gwarantowany zwrot 100% wpłaty w przypadku odwołania wyjazdu w wyniku decyzji administracyjnych polskich władz lub kraju docelowego wyjazdu uniemożlwiających jego przeprowadzenie

Więcej informacji ws. pakietu bezpieczna rezerwacja z BFC sprawdź >>>.


2. Ubezpieczenie podczas wyjazdu


Każdy uczestnik wyjazdu objęty jest ubezpieczeniem KL NNW w ramach polisy zbiorowej Uniqa TU SA, ale zalecamy również wyrobienie Karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Potwierdza ona prawo do bezpłatnego leczenia w każdym państwie UE

Co zawiera ubezpieczenie?

Ubezpieczenie wyjazdów z pakietu Silver obejmuje: koszty leczenia do 20 000 EUR oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków do 2 000 EUR. W zależności od proponowanego wyjazdu kwota ubezpieczenia KL wzrasta do 30 000 EUR (pakiet Gold) lub do 50 000 EUR (pakiet Multitravel i umowy z Kartą Klubową).

Wymienione ubezpieczenia obejmują również bagaż, sprzęt sportowy, koszty ratownictwa, wypadki na stoku oraz OC. Jeżeli wystąpiło nagłe zachorowanie za granicą, ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia jak i inne świadczenia wynikające z sytuacji Ubezpieczonego np. koszty powrotu do Polski w przypadku, gdy pierwotny środek transportu nie może być wykorzystany.

W jaki sposób skorzystać z ubezpieczenia?

W przypadku nagłego zachorowania, czy wypadku na stoku należy skontaktować się bezpośrednio z Centrum Alarmowym Ubezpieczyciela, w tym celu konieczna będzie znajomość numeru polisy. Informacja ta, wraz z numerem alarmowym znajduje się w tzw. "Informacjach ważnych" rozsyłanych na około tydzień przed wyjazdem, aplikacji BFC oraz voucherze przekazywanym przed rozpoczęciem wyjazdu na adres mailowy wskazany w umowie. Dodatkowo opiekunowie przebywający z Państwem na wyjazdach zimowych zawsze służą informacją oraz zapewnią niezbędną pomoc.

Więcej informacji na temat Wariantów oraz Kwot ubezpieczeń podczas wyjazdów z BFC sprawdź >>>.


3. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i przerwania podróży


Zgodnie z promocją "Pakiet bezpieczna rezerwacja" każda rezerwacja z oferty Zima 2021/22 zostaje objęta ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji i przerwania podróży GRATIS!

Co obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie gwarantuje zwrot do 100% wpłaconych środków w przypadku nagłego zachorowania któregokolwiek z uczestników zgłoszonych na umowie, w tym na Covid-19 lub innego zdarzenia losowego przed wyjazdem, jak również w czasie jego trwania.

W jaki sposób mogę ubiegać się o zwrot wpłaconych środków?

W przypadku rezygnacji z podróży lub rezygnacji z biletu Ubezpieczony zobowiązany jest do powiadomienia Ubezpieczyciela w terminie 7 dni od daty zaistnienia powodu rezygnacji. W tym celu należy uzupełnić i złożyć wniosek rezygnacji wraz z odpowiednimi załącznikami. Szczegółowy wykaz dokumentów otrzymają Państwo po bezpośrednim kontakcie z ubezpieczycielem. Jest to m.in. kopia zawartej umowy, oświadczenie wydane przez BFC dot. wpłaconych środków, a także w przypadku zaistnienia zachorowania poświadczenie wydane przez lekarza.

Formularz zgłoszenia szkody sprawdź >>>.

Ogólne warunki ubezpieczenia sprawdź >>>.


4. Szkolenia z BFC Ski School


Na naszych wyjazdach prowadzimy szkolenia narciarskie i snowboardowe na każdym poziomie zaawansowania, w formie zajęć grupowych oraz indywidualnych lekcji dla każdej grupy wiekowej.

Jak wyglądają szkolenia dla dzieci?

Dzieci szlifują swoje narciarskie umiejętności pod czujnym okiem instruktorów, w małych grupach; tym młodszym towarzyszą również animatorki, które zaopiekują się małymi narciarzami podczas przerwy lunchowej, pomogą skorzystać z toalety lub po prostu uśmiechem dodadzą sił do dalszych treningów.

Dla najmłodszych uczestników naszych wyjazdów, których pierwsze próby na nartach czekają dopiero za kilka lat proponujemy zajęcia w Przedszkolu BFC. Dzieci od 4 roku życia spokojnie mogą zaczynać przygodę z narciarstwem na naszych szkoleniach.

Jak wyglądają szkolenia dla dorosłych?

Na szkolenia zapraszamy również wszystkich dorosłych. Dołączenie do grupy pomaga w utrzymaniu dyscypliny, mobilizuje do codziennego wyjścia na stok jak najwcześniej, aby skorzystać z najlepszych warunków. Szkolenie grupowe to również świetna okazja do zawarcia nowych znajomości, a także, dzięki wiedzy i doświadczeniu instruktorów, zwiedzenia najciekawszych tras, dobranych poziomem do umiejętności kursantów. Wspólna przerwa lunchowa to także możliwość spróbowania pysznej włoskiej kuchni w polecanych przez instruktorów rifugi, czyli restauracjach na stoku.

Instruktorzy BFC towarzyszą również naszym Gościom w wizycie w wypożyczalni sprzętu, doradzając i pomagając wybrać odpowiedni sprzęt.

Podczas zapisu prosimy o podanie orientacyjnego poziomu zaawansowania, który później weryfikowany jest przez naszych instruktorów i na tej podstawie Kursanci trafiają do optymalnej dla swoich umiejętności grupy szkoleniowej.

Więcej informacji na temat naszych szkoleń sprawdź >>>.

Do każdego wykupionego kursu dodajemy przedwyjazdową godzinę szkolenia narciarskiego lub snowboardowego na Górce Szczęśliwickiej GRATIS sprawdź >>>.


5. Programy wyjazdów zimowych


Wyjazdy narciarskie z BFC to nie tylko najlepsze hotele, świetne regiony narciarskie i szkolenie z instruktorami o najwyższych kwalifikacjach. To także, a może przede wszystkim starannie przygotowany program animacji i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W zależności od proponowanego wyjazdu koncentrujemy się albo na całych rodzinach lub wyłącznie dzieciach lub dorosłych

Jak wygląda program rodzinny?

Dopołudniowe przygody narciarskie na stoku podczas wyjazdów rodzinnych zwykle kończymy spotkaniem w strefie BFC, czyli naszymi słynnymi apres ski; na dzieci czekają w tym czasie nasze animatorki, gorąca czekolada i Zając BoniFaCy, a na dorosłych degustacje. Popołudnia to pora na relaks - po całym dniu aktywności warto rozpieścić się lampką wybornego wina lub pyszna kawą w jednej z licznych kawiarni. Dzieciaki przebywają wtedy pod opieką animatorek, realizując przygotowany przez profesjonalnych pedagogów program kształtujący tzw. umiejętności miękkie i zdolności pracy w grupie. Zajęcia są na tyle ciekawe, że telefony czy tablety spokojnie mogą zostać w hotelowych pokojach przez cały wieczór. Po kolacji wszystkich chętnych zapraszamy na dalsze atrakcje w hotelu i na świeżym powietrzu.

Czym charakteryzuje się program dla dorosłych?

Fun & Snow - to opcja programowa dostępna na naszych wyjazdach dla osób dorosłychSnow Music Show i Narciarstwie w Słońcu.

Koncepcja wypoczynku z BFC oferująca atrakcje sportowe w ciągu dnia i atrakcyjne programy wieczorne, uświetnione niejednokrotnie udziałem znanych i lubianych artystów polskiej sceny czy też degustacją lokalnych włoskich win. Program sportowy to wycieczki narciarskie po najciekawszych trasach, Akademia Rossignola, czyli treningi na tyczkach i testowanie nowej narciarskiej kolekcji, a także szkolenia narciarskie na każdym poziomie zaawansowania, na Narciarstwie w Słońcu każdy uczestnik otrzymuje miejsce w grupie GRATIS. Po całym dniu wrażeń na stoku, zapraszamy na nie mniej ciekawy program FUN

Więcej informacji na temat programów na naszych wyjazdach zimowych sprawdź >>>.


6. Transport lotniczy oraz transfer


Informacje ws. wykupionego transportu lotniczego wraz z godzinami przelotu znajdują się na umowie. Prosimy jednak pamiętać, że podane godziny są godzinami wstępnymi podanymi przez linie lotnicze i mogą jeszcze ulec zmianie. Ostateczne potwierdzenie godzin wylotów przesyłane jest drogą mailową na adres wskazany w rezerwacji wraz voucherem hotelowym i ważnymi informacjami najpóźniej 48 godzin przed wylotem.

Limity bagażu przewidziane na pasażera to: 20kg (bagaż główny) + 5kg (bagaż podręczny) + 8kg (sprzęt sportowy - jedna para nart/ jedna deska SNB i para butów)

Cena transportu lotniczego, o ile Klient nie wskaże inaczej zawsze zawiera przelot oraz transfer na trasie lotnisko-hotel-lotnisko. Przy lotnisku na Klientów czeka nasz przedstawiciel, a transfer realizowany jest oznakowanymi busami/ autokarami BFC.

Czy mogę wykupić tylko transfer z lotniska?

Tak, Klienci podróżujący samolotem we własnym zakresie mogą dokupić miejsca na realizowanym przez nas transferze cenie 90 EUR/os (w obie strony) lub tzw. transfer indywidualny (koszt uzależniony od miejsca docelowego i liczby uczestników)

W terminach, w których BFC nie zapewnia transportu lotniczego, proponujemy transfery pod najpopularniejsze loty Wizzair lub Ryanair. Szczegóły i numery lotów znajdą się w wybranych ofertach w zakładce transport.


7. Dokumenty wymagane podczas podróży

Obywatele polscy mogą wjechać do Włoch na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Obowiązek ten dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Wszyscy Klienci BFC objęci są ubezpieczeniem KL NNW zgodnie z zawartą umową.

Dodatkowo osoby ubezpieczone w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, we Włoszech mają prawo do opieki medycznej w ramach ubezpieczenia. W czasie wizyty u lekarza przedstaw dokument potwierdzający ubezpieczenie - Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Dzięki EKUZ możesz korzystać ze świadczeń zdrowotnych, które są niezbędne z medycznego punktu widzenia.

COVID - 19

Zgodnie z aktualnymi przepisami osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski zobowiązane są także do:

zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form

przedstawienia certyfikatu w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) zaświadczającego o:

ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do IT, szczepionką zatwierdzoną przez UE;

przebytej chorobie COVID-19 w ciągu ostatnich 180 dni od pierwszego pozytywnego wyniku testu;

negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch.

Dzieci poniżej szóstego roku zycia nie muszą wykonywać testów, ani okazywać opisanego powyżej paszportu covidowego.

Aktualnie obowiązujące informacje ws. wymaganych dokumentów podczas podróży do Włoch znajdują sią na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych >>>.

Polecamy również portal Re-open EU, na którym znajdują się wszystkie aktualne informacje dotyczące podróży.


8. Karta Klubowa


BFC Club stworzyliśmy z myślą o osobach lubiących ciekawie i aktywnie spędzać czas.

Karta Klubowa jest imienna, wydawana odpłatnie i ważna rok kalendarzowy od momentu zakupu.

Klienci posiadający kartę BFC Club jako pierwsi są informowani o wszelkich wydarzeniach i akcjach promocyjnych, zyskują również wiele korzyści jak m.in. wyższe niż standardowo w ofercie ubezpieczenie - MultiTravel (50 000 EUR), unikalne w Polsce ubezpieczenie NNW dzięki, któremu można otrzymać zwrot kosztów kontynuacji leczenia w kraju, dedykowane wydarzenia klubowe lub specjalne oferty w naszym podwarszawskim hotelu BoniFaCio.

Więcej informacji ws. Kart Klubowych BFC sprawdź >>>.

Poznaj wyjazdy BFC

Nasza oferta to gwarancja najwyższej jakości!!!

Bonifacio Forest Camp

Bonifacio Forest Camp

Tygodniowe pobyty na leśnej polanie w towarzystwie rówieśników i nasza wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży. Obóz z programem opartym przede wszystkim o zajęcia sportowe i rozwijanie nowych zainteresowań pod opieką profesjonalnych instruktorów i wychowawców

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Wstąp do Klubu BFC

Wstąp do Klubu BFC

BFC CLUB jest klubem stworzonym dla rodzin lubiących ciekawy i aktywny wypoczynek. Wstępując do klubu otrzymujesz Katę Klubową, unikalne ubezpieczenie oraz specjalne dodatkowe zniżki.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Klub Zająca BoniFaCego

Klub Zająca BoniFaCego

Zapraszamy dzieci do całorocznej zabawy z Zającem BoniFaCym i jego Przyjaciółmi. Zabawa trwa cały rok, a na koniec… na każdego uczestnika czeka Wielka Gala Dziecięca z zabawą z nagrodami.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
BFC Incentive

BFC Incentive

To integracja, motywacja, a także niezapomniane przeżycia. Zajmujemy się kompleksową organizacją imprez oraz wyjazdów Incentive, od strategii i konceptu kreatywnego, przez logistykę i egzekucję, do follow up po ewaluację projektu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
SKI Incentive

SKI Incentive

Jesteśmy licencjonowaną szkołą Polskiego Związku Narciarskiego i największym organizatorem zorganizowanych wyjazdów narciarskich dla firm. Projektujemy zagraniczne wyjazdy zimowe aby nagradzać, integrować i motywować.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
BFC Special Events

BFC Special Events

Poprzez eventy pomagamy naszym Klientom realizować ich cele w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Budujemy wizerunek firm, marek i pracodawców. Integrujemy i motywujemy uczestników spotkań wzbudzając pozytywne emocje, które procentują.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
BoniFaCio Spa & Sport Resort

BoniFaCio Spa & Sport Resort

Przepiękny, nowoczesny hotel położony w malowniczej dolinie Wkry, ok. 70 km od Warszawy. Miejsce magiczne, gdzie można się zrelaksować, pracować nad tężyzną fizyczną lub delektować otaczającym krajobrazem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ