Informujemy, że strony BFC wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, Kliknij tutaj.

rozumiem, zamknij to okno
BFC

Weekendy z BFC

Rafting w Alpach Julijskich

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

 

BFC WEEKEND ADVENTURE - Rafting

 
 

Rafting na wzburzonej górskiej rzece może wyglądać groźnie, często jest to jednak atrakcja turystyczna jak wiele innych - sprawdzona, bezpieczna i oferowana w formie kilkugodzinnych spływów z przewodnikiem. Nad najpopularniejsze dzikie rzeki w Europie możemy przyjechać nieprzygotowani, bez własnego sprzętu, dosłownie prosto zza służbowego biurka.
 

A co to konkretnie jest ten rafting?

Rafting to spływ górską rzeką na specjalnie przystosowanych pontonach.

Skala trudności spływów wyceniana jest od 1 do 6 ( WWI – WWVI). WWI to najłatwiejszy zupełnie bezpieczny spływ pontonowy, ekstremalnie zaczyna się już od skali rzeki WWIII. Ponton sterowany jest przeważnie przez sternika, który wydaje komendy wiosłowania natomiast reszta uczestników je wykonuje. Wbrew pozorom im szybsza i większa woda tym wysiłek załogi musi być większy. Na łatwych trasach raftingowych mamy czas na podziwianie widoków, na tych trudniejszych skupiamy się bardziej wiosłowaniu. Pontony raftingowe zbudowane są z bardzo wytrzymałego materiału o dużej odporności na przetarcia lub przedziurawienie.
 

W samej Europie znajdziemy kilkadziesiąt spotów raftingowych m.in.:
- Słowenia, rzeka Socza
- Czarnogóra, rzeka Tara
- Austria, rzeka Inn
- Szwajcaria, rzeka Ren
- Bośnia i Hercegowina, rzeka Tara
- Chorwacja, rzeka Cetinia.
 

Dla chcących spróbować swoich sił w starciu z rwącą górską rzeką przygotowaliśmy ofertę.
 

Termin: z uwagi na charakter atrakcji sugerujemy wyjazdy w okresie od maja do września

 

Oferta

Weekend w Alpach Julijskich

Proponujemy pełny przygód weekend w Słowenii!

Przed Wami duża dawka adrenaliny w przepięknej scenerii Alp Julijskich.

Lokalizacja

Bovec – położony w malowniczej dolinie Soczy zimą oferuje świetne warunki narciarskie, natomiast gdy zejdą już śniegi region staje się rajem dla rowerzystów, miłośników pieszych wypraw czy też wielbicieli ekstremalnych przeżyć na rwących górskich potokach. To wszystko razem sprawia, że to idealne miejsce na nasz BFC Weekend Adventure

Zakwaterowanie

W zależności od upodobań grupy możemy przygotować ofertę z zakwaterowaniem:

  • na kempingu,
  • w apartamentach
  • lub hotelu

Przykładowy program

Czeka Was bardzo intensywny weekend! W programie proponujemy: rafting górskim potokiem, canyoning, czyli spacer, wspinaczka, pływanie, skakanie w kanionie rwącej rzeki, trekking i zdobycie szczytu Kanin, zipline, czyli prawie 4 km zjazdów na tyrolkach oraz hydrospeed, a także rajd rowerowy po malowniczej dolinie Soczy z widokiem na Kanin i Triglav.

Rafting w Alpach Julijskich

Oferta: Rafting na wzburzonej górskiej rzece może wyglądać groźnie, często jest to jednak atrakcja turystyczna jak wiele innych - sprawdzona, bezpieczna i oferowana w formie kilkugodzinnych spływów z przewodnikiem
Termin sugerujemy wyjazdy w okresie od maja do września

 

zobacz więcej

Zapraszamy do rezerwacji

Zadzwoń do nas

tel. 22 380 94 13 lub

WYŚLIJ ZAPYTANIE