Informujemy, że strony BFC wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, Kliknij tutaj.

rozumiem, zamknij to okno
BFC

Sardynia z wody i lądu

29.05 – 05.06.2021

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Klubowa Czerwcówka BFC

BFC Club stworzyliśmy z myślą o osobach lubiących ciekawie i aktywnie spędzać czas, dlatego w tegoroczne Boże Ciało zapraszmy na Sardynię - włoską wyspę między Europą, a Afryką otoczoną lazurowymi wodami morza Śródziemnego.

Nad programem, atrakcjami i bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie sam szef BFC - Maciej Szpot, który razem z załogą wyruszy z Wami w rejs :) !!!

Rodzinne wakacje, nie muszą oznaczać wyłącznie nudnego plażowania. To niezapomniana przygoda w połączeniu z aktywnym wypoczynkiem. Bajeczne plaże,  dzikie pejzaże, niezbadane groty, jaskinie oraz liczne przybrzeżne jeziora… Wakacje na Sardynii to świat różnorodnych krajobrazów, majestatycznych klifów, niczym nieskażonej przyrody i lokalnej tradycji.

Najmłodsi odkrywcy Sardynii i ich rodzice będą zachwyceni! A co najważniejsze, wszystko to będziemy podziwiać i zwiedzać od strony morza, z pokładu luksusowego katamaranu Lagoon 50.

Informacje o jachcie

Katamarany Lagoon 50

Lagoon 50 jest ekskluzywną, super komfortową jednostką przeznaczoną do pływania bez ograniczeń po wszystkich morzach i oceanach świata.

Brak przechyłów podczas żeglowania oraz rozmiary jednostki powodują, że jest ona komfortowa dla osób nie mających wcześniej kontaktu z żeglarstwem czy też cierpiących na chorobę morską.

Katamaran posiada cztery dwuosobowe kabiny, w pełni klimatyzowane z łazienkami, przeznaczone dla gości. Kabiny wyposażone są w komplet ręczników i pościeli. Osobna przestrzeń przeznaczona jest dla obsługi (skipper-kapitan, animatorka).

Kabiny rufowe wyposażone są w łazienkę na wyłączność (wejście do WC z kabin), natomiast pozostałe mają parami wspólną łazienkę (wejście do WC ze wspólnego korytarza oraz z kabiny dziobowej), z której korzystają zajmujący je uczestnicy. Kabiny dziobowe, rufowe i salon są klimatyzowane. Każda kabina posiada mechaniczne wentylatory (wiatraczki).

W częściach wspólnych znajdują się rozkładany stół jadalny, sofa i krzesła, telewizor z dvd i sprzęt grający, Pokłady zewnętrzne są wyłożone drewnem teakowym. W tylnej części jachtu znajdują się platformy ze schodami wyposażone w drabinki zejściowe do wody.

Katamarany Lagoon 42

W naszej ofercie rejsów rodzinnych proponujemy Wam wyłącznie sprawdzone, nowe, wygodne katamarany. Lagoon 42 to wyjątkowy katamaran o pięknej sylwetce i przyciagającej linii kadłuba, która przy rodzinnym komforcie zachowała wspaniałe właściwości nautyczne. Wysoki standard hotelowy i stosunkowo dobre właściwości nautyczne, pozwalają na bezpieczną i komfortową żeglugę, nawet z dziećmi na pokładzie.

Kokpit (dolny pokład dla gości) na Lagoon 42 porównywalny jest z większymi katamaranami. Szerokie platformy rufowe dopełniają komfortu korzystania podczas kąpieli z jachtu.

Panoramiczne okna idelanie doświetlają wewnętrzny salon. Do dyspozycji gości są również cztery wygodne kabiny z łazienkami. Przez ich duże okna można do woli podziwiać zewnętrzne widoki podczas żeglugi i postoju.

Jachty wyposażone są w zbiorniki na słodką wodę, w pełni wyposażony kambuz (kuchnia), instalację elektryczną 12 V (220 V w trakcie postoju przy kei). Dla skippera przeznaczona jest kabina w jednym z pływaków na dziobie, tzw skipperka.

Proponowany program wyjazdu

Klubowy rejs "Szlakiem turkusowych zatok" to historia o rodzinnych wakacjach z dala od turystyki masowej. Krystalicznie czysta woda, spokój i bezpieczeństwo gwarantują że wakacje na Sardynii muszą się udać. Zapraszamy!

Dzień 1 Portisco 

Zaokrętowanie i zaprowiantowanie w Portisco

Dzień 2 Portisco - Porto Cervo - Spiaggia di Cala Coticcio

Poranne wypłynięcie z Portisco, po drodze mijamy port w Porto-Cervo. Nocleg na kotwicy przy: Cala Cottcio nazywanej „Little Tahiti” ze względu na kolor morza przypominający turkus zatoki Morza Karaibskiego. Jej poszarpana, niezwykle malownicza linia brzegowa jest zbudowana z olbrzymich głazów o fantazyjnych kształtach

Dzień 3 Spiaggia di Cala Coticcio - Spiaggia di Santa Maria - Santa Giulia

Nieśpieszne wypłynięcie z Cala Cottcio. Lunch i kąpiel w zatoce na wyspie Santa Maria. Postój na bojach w zatoce Santa Giulia - długa plaża, płytka, ciepła woda, sporty wodne. Po lewej stronie od wejścia widok na okrągłe głazy niczym na Seszelach

Dzień 4 Santa Giulia - Ile Piana - Bonifacio

W drodze z Santa Giulia postój na kotwicy przy wyspie Ile Piana. Kąpiel w wodzie przy długiej, piaskowej łasze + plażowanie. Oglądanie klifów Bonifacio z wody. Postój w marinie w Bonifacio. Zwiedzanie miasta, wejście na zamek. Możliwa wycieczka krajoznawcza nad klifami z widokiem na morze.

Dzień 5 Bonifacio - Plage de la Cala di u Lioni - Porto della Madonna

Postój na lunch przy dzikiej, bezludnej francuskiej wyspie Lavezzi, która zachwyca krystalicznie czystą wodą i białymi plażami. Prawie cała wyspa jest rezerwatem przyrody i miejscem lęgowym wielu gatunków ptaków. Możliwość spaceru do latarni morskiej. Nocleg na kotwicy przy lagunie Porto Madonna na wyspie Razzoli, która wraz z Budelli i Santa Maria tworzą przepiękną bardzo płytką lagunę Porto Madonna

Dzień 6 Porto della Madonna - Spiaggia Rosa - La Maddalenaa

Postój na boi przy Spiaggia Rosa na włoskiej wyspie Budelli Na południowo-wschodniej stronie wyspy znajduje się wyjątkowa plaża „Spiaggia Rosa” (Różowa Plaża), jedna z najpiękniejszych plaż w rejonie Morza Śródziemnego. Swój kolor zawdzięcza mikroskopijnym fragmentom korali i muszli, które wyrzucane przez morze na brzeg sprawiają, że piasek nabiera różowego blasku i pięknie kontrastuje z granitowymi skałami. Miejsce to zasłynęło jako scenografia filmu Michelangelo Antonioniego z 1964 roku pt: „Czerwona pustynia” Nocleg w marinie La Maddalena na wyspie La Maddalena

Dzień 7 La Maddalena - Spiaggia La Celvia - Portisco

Ostatnie kąpiele po drodze przy plaży obok Capriccioli. Wieczorne spłynięcie do Portisco.

 
Sardynia z BFC

Poznaj szczegóły

Cena zawiera:

miejsce w dwuosobowej kajucie z łazienką

opiekę profesjonalnego skippera

ubezpieczenie KL i NNW - Multitravel 50 000 EUR

realizację rejsu i programu

pościel i ręczniki

transit-log tj opłata za przygotowanie jachtu do czarteru

składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 

Cena nie zawiera:

dojazdu

wyżywienia

opłat portowych i paliwa
 
 
 
 

 

 
* Koszty wyżywienia, paliwa, lokalnych opłat administracyjnych i opłat portowych załoga pokrywa ze wspólnej kasy jachtu ok. 150 EUR/os. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi, liczby uczestników i preferencji żywieniowych załogi (gotowanie na jachcie jest bardziej ekonomiczną opcją, posiłki w restauracjach podwyższą te koszty; w przypadku wyjścia do restauracji rachunek skippera powinien zostać uregulowany z kasy jachtowej).

Rejsy mają charakter rekreacyjny, nie jest wymagane doświadczenie żeglarskie.

Koszt
Katamaran Lagoon 50 Katamaran Lagoon 42
Za osobę w kajucie 2-osobowej 1 266 EUR 1 116 EUR
Koszt katamaranu (max 8os) 10 128 EUR 8 928 EUR

 

Zainteresowała Cię nasza propozycja?

Zadzwoń do nas

tel. 22 670 01 25 lub

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Jak działamy/ Poznaj naszą ofertę